2012 Official Results

2012 Official Results:

Agility

 Class/Level:Name:Grand or Reserve:
 Beginner A - Grades 4-6Hannah Freeto & SophieGrand Champion 
" " Madison Gerwels & GracieReserve Champion 
   
Beginner A - Grades 7-12 Arthur Six & Jacob Grand Champion 
 " "Erica Grotz & Emmy Reserve Champion 
   
 Beginner B - Grades 4-6Emma Diener & Tsela Grand Champion 
 " "Charlie Brewer & Gracie Reserve Champion 
   
Beginner B - Grades 7-12 Laura Chupp & Candy Grand Champion 
 " "Katheryn Giddens & Holly Reserve Champion 
   
 Intermediate AJulia Giddens & Alvie Grand Champion
 " "Bethany Neel & Tracker Reserve Champion 
   
 Intermediate B - 
(One Participant)
Jenna Canen & Heidi  Grand Champion 
   
 Advanced ASaris Huneryager & Ric Grand Champion 

Obedience

 Class/Level:Name:Grand or Reserve:
5BSaris Huneryager & RicGrand Champion 
   
4BLaura Chupp & CandyGrand Champion 
 " "Ethan Maust & DukeReserve Champion 
   
 4AJenna Canen & HeidiGrand Champion 
 " "Macy Rassi & BrinkleyReserve Champion 
   
 3BRhianna Medlen & RascalGrand Champion 
 " "Kaylee Kercher & PennyReserve Champion 
   
3A  Brenna White & GavinGrand Champion 
 " "Katheryn Giddens & HollyReserve Champion 
   
 2B - Group 1Katie Schwartz & RileyGrand Champion 
 " "Julia Giddens & AlvieReserve Champion 
 2B - Group 2Micaela Snider & SageGrand Champion 
 " " Bethany Neel & Tracker Reserve Champion
   
 2A - Grades 4-6Amber Bost & LillyGrand Champion
 2A - Grades 7-12Katelyn Slabaugh & MaxGrand Champion 
   
 1BMadison Gerwels & GracieGrand Champion 
 " "Makylie Huddleston & KozmoReserve Champion 
   
 1A - Grade 3Reagan Koble & EllaGrand Champion 
 " "Taylor Pate & BanditReserve Champion 
   
 1A - Grades 4-6Jessica Kramp & IvyGrand Champion 
 " "Grace Anderson & SammyReserve Champion 
   
 1A - Grades 7-12Kennedi Koozer & FrancieGrand Champion

Showmanship

 Class/Level:Name: Grand or Reserve: 
 Senior BKaylee Kercher & PennyGrand Champion 
 " "Katheryn Giddens & HollyReserve Champion
   
 Junior BJulia Giddens & AlvieGrand Champion
" "Rachel Miller & ShilohReserve Champion 
   
 Intermediate B - Group 1Alexandra Keiser & LuckyGrand Champion 
 " "Bailey Murphy & PennyReserve Champion 
   
 Intermediate B - Group 2Brenna White & GavinGrand Champion 
 " "Micaela Snider & SageReserve Champion 
   
 Junior A - Grade 3Reagan Koble & EllaGrand Champion 
 " "Drew Clements & WinstonReserve Champion 
   
 Junior A - Grade 4-5Saloma Kesler & SparkyGrand Champion 
 " "Olivia Merrill & MiloReserve Champion 
   
Intermediate AGrace Anderson & SammyGrand Champion 
 " "Grace Eichelberger & RockyReserve Champion
   
 Senior A Allayah Nimtz & Princeton Grand Reserve 
  Kennedi Koozer & Francie Reserve Champion

Poster Winners
 Victoria Mark - Selected for State FairKaylee Koozer - Reserve Anthony Woods - Selected for State Fair